Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/268183/virtual/www/domains/ms-plzen.cz/wp-content/themes/twentyfifteen/functions.php on line 544

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/268183/virtual/www/domains/ms-plzen.cz/wp-content/themes/twentyfifteen/functions.php on line 553

Daňová sleva za pobyt v mateřské škole až 8500 Kč

§

Odkaz na informaci v deniku aktualne.cz najdete zde

§

Rodiče si budou moci snížit daň o náklady, které vydávají za pobyt dítěte v mateřské škole nebo jiném zařízení péče o děti předškolního věku. Novou daňovou slevu až do výše 8500 korun ročně lze využít už pro příjmy za letošní rok.
O novince, kterou obsahuje zákon o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině, informoval online deník Aktuálně.cz už v červnu. Kvůli sporům o takzvané lesní školky však museli poslanci zákon nakonec schvalovat třikrát poté, co jej vetoval nejdříve Senát a poté prezident republiky. Nyní vyšel ve Sbírce zákonů a je definitivně platný. Ze zákona přitom výslovně vyplývá, že slevu lze uplatnit už za celý rok 2014.
Sleva za umístění dítěte umožní jednomu z rodičů odečíst si z daní výdaje, které v příslušném kalendářním roce prokazatelně vynaložil za umístění v mateřské škole nebo jiném zařízení péče o děti předškolního věku. Výši těchto výdajů potvrdí provozovatel školky nebo obdobného zařízení. Případných poplatků na základní škole se už sleva netýká.

§

Plný text zákona 247/2014 Sb. najdete na stránkách poslanecké sněmovny, nebo například na http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-247. Zde si můžete stáhnout plné znění zákona 247/2014 Sb. ve formátu  Adobe PDF. O slevě i účinnosti hovoří paragraf § 35bb.

§

Školka vystaví potvrzení rodičům o vynaložených nákladech, které se podle zákona prokazují: potvrzením zařízení péče o děti předškolního věku včetně mateřské školy podle školského zákona o výši vynaložených výdajů za umístění vyživovaného dítěte poplatníka v těchto zařízeních; potvrzení musí obsahovat 1. jméno vyživovaného dítěte poplatníka a 2. celkovou částku výdajů, kterou za něj v příslušném zdaňovacím období poplatník uhradil.“.