Pejsek a kočička zahradníkem

Projekt je financován nadačním fondem Zelený poklad

V letošním školním roce spolupracuje naše mateřská škola s nadačním fondem Zelený poklad, který z převážné části financuje projekt Pejsek a kočička zahradníkem.

Jedná se o projekt, který dětem přiblíží bezprostřední část přírody – školní zahradu. V průběhu roku bude založena bylinková a ovocná zahrada, která umožní dětem zážitkové učení o přírodě – environmentální výchova a bude pozitivně ovlivňovat vztah k přírodě. Děti se budou přímo podílet na projektu.

Nabízíme nový zájmový kroužek Zahradníček, je plánována tvorba školního herbáře a kroniky zahrady, zahradní slavnosti, vaření marmelád z úrody naši ovocné zahrady a jiné aktivity.

Už jsme zasadili první rostliny více na stránce Pejsek a kočička zahradníkem

20160929_093009 zahrada-ms-05